Фестиваль кримськотатарського мистецтва «Егрідал»


у  Національному музеї народної архитектури і  побуту в Пирогові
26-27 травня 2012

 

На самому півдні України, на  благословенному  півострові Крим,  споконвіків жив кримськотатарський народ.  Кримські татари сформувалися як народ в Криму в XV—XVIII століттях на основі різних етнічних груп, що жили на півострові раніше,  і  в свою культуру вони вплели майстерність  багатьох етносів.

Кримськотатарське мистецтво — дивне, самобутнє і неповторне, воно  свідчить про висоту кримськотатарської культури, що внесла безцінний вклад до скарбниці світової культури. Досконалі зразки кримськотатарського мистецтва: різьблене плетіння, вишивка, ткацтво, ювелірні прикраси  архітектура —  неперевершені пам’ятники  краси і багатства.

 Під час  фестивалю, ви поринете в східну атмосферу кримськотатарського народу,  почуєте національну музику і пісні,  побачите східні   танці і запаморочливі вбрання.   Для тих, що всіх бажають кримськотатарські майстри проведуть  мастер–класси  по ткацтву,  вишивки, валянні  повсті. У музеї працюватиме справжня гончарна піч, ювелірні майстри поділяться своїми унікальними знаннями, навчать робити чеканку. Ну, а якщо ви відразу не опануєте таємниці майстерності – можна буде купити  вироби у майстрів.

Для багатьох Крим – це вузенька  смужка між горами і   Чорним  морем. І мало хто знає, що в Криму є величезна кількість кримськотатарської архітектури  – невідомі куточки Криму будуть представлені в макетах і фотографіях.

Про  кримськотатарську кухню давно ходять легенди. Смачні соковиті чебуреки  стали невід’ємною частиною кухні багатьох народів. На фестивалі ви можете спробувати не менш смачні блюда: долма, сарма, самса, національні салати і супи.

Приходьте до Нацмузею в Пирогові!

 Крим приїхав до Києва!

 Час фольклорної програми 25-26 травня з  10 – 16 годин.

Організатори фестивалю: Національний Музей народної архітектури та побуту України, організатор проекту «Кримський стиль» Мамут Чурлу».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s