Визначили найбільший і найменший музеї України

 

Дослідники вирішили визначити найбільший та найменший музеї країни. Мали гарний привід – Міжнародний день музеїв. Результати центру ОПАД виявилися дещо сенсаційними!

Найбільшим музеєм України прогнозовано визнали Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів). 130 га – найбільший скансен Європи. Тисячі квадратних метрів виставкових площ. Крім того,  можна стверджувати, що за сумісництвом території та внутрішніх площ, Нацмузей у Пирогові впевнено входить до десятки найбільших музеїв світу!

-А от НАЙМЕНШИМ серед офіційно зареєстрованих став Музей плакату України при журналі “Музеї України”! – повідомив директор центру ОПАД Сергій Пархоменко, – Зал лише 15 метрів, 82 експонати в експозиції (плакати). Більше того, то здаєтся і найменший музей ЄВРОПИ! І теж у Пирогові. Найменший у найбільшому.

ОПАД вирішив дослідити найбільші і найменші музеї світу. Як заявив Сергій Пархоменко, найбільший і за територією, і за виставковою площею, і за кількістю експонатів музей, визначити досить складно, хоча можливо при поглибленому аналізі. Багато критеріїв.

-Навіть побіжний погляд на найменші офіційно зареєстровані музейні заклади світу, дав сенсаційний результат. Вважається, що найменшим є Музей “Баубляй”. Створений у Литві у стовбурі гігантського дерева. Він мав всі ознаки найменшого зареєстрованого музею планети. – пояснив Сергій Пархоменко, – Однак, нині це ФІЛІЯ шауляйського музею “Аушри”, тобто повноцінної самостійної реєстрації не має. І довкола залишків дубу звели прозоре приміщення площею десь 20 квадратних метрів, що автоматично перетворило залишки дерева з дуплом у експонат, поступившись українцям.

Виставкова площа Музею плакату – 15 метрів! То кімната в музеї Тернопільської садиби на території Нацмузею у Пирогові, що цілеспрямовано споруджувалася як музей!

Найменше експонатів у Музеї мікромініатюр М.Сядристого в Лаврі, хоча він не має статусу окремого музею, додав С.Пархоменко. І експонати ті  найменші у світі!

Директор центру ОПАД підкреслив, що результати їх дослідження мають велике значення для розвитку музейної справи і туризму. Адже, мандрівників нині буде дуже приваблювати візит до найбільшого музею під відкритим небом Європи у Пирогові, де відразу можна побачити найменший музей світу – Музей плакату України! А це популяризація туристичного потенціалу країни, інтерес до древньої історії і недавньої героїчної – Майдану!

-Я б рекомендував випустити спеціальну марку, монету, сувеніри! – порадив С.Пархоменко, – Повірте, здобути першість України складно, а тут перші і в Європі, і в світі! Такий успіх треба розвинути!

-Приємна новина у цей складний і тривожний час! – зазначив Генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Дмитро Заруба, – Радує, що вона має потужне позитивне міжнародне звучання! Найбільший скансен Європи допоміг найменшому музею світу. Хоча, коли підтримали Музей плакату, про рекорди взагалі не думали. Спасибі за добру вість!

-Музей плакату офіційно легалізований при журналі “Музеї України”, має повноцінну державну реєстрацію, – уточнив директор і фундатор Музею плакату Віктор Тригуб, – Діє з 11.11.11 року. Організували 5 виставок. Постійно плакалися, що маленька площа, а виявилося, що то світовий рекорд! Відповідно, будемо прагнути ще більше зменшити виставкову площу! Постараємося утримати світовий рівень якнайдовше!

Експерти зазначають, що Музею плакату доведеться докласти певних зусиль, аби легалізувати і документально зафіксувати світове досягнення, але воно того варте!

ОПАД

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s