Європейська програма «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті» – від навчання до практики

 

З 15 по 24 червня Махаон Інтернешенел разом зі  скансеном «Валашський музей на природі»  та Фондом Підтримки пам’ятників дерев’яного зодчества  організували  для фахівців культури та природоохоронної галузі стажування в рамках проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті – виклики  сучасності» під час якого проходило навчання в   Угорщині, Словаччині, Польщі та Чехії.

Проект розрахований на три роки і відбувається завдяки  підтримці  Європейського Союзу. Команда проекту – фахівці природоохоронної та музейної галузі  з України, Росії, Словаччини та Чехії.

Від України були представники Національного музею народної архітектури та побуту України та Національного природного парку «Синевір».

Під час конференції «Дерев’яна архітектура в культурном ландшафті – виклики  сучасності», яка проходила в рамках проекту, піднімалися питання щодо збереження дерев’яної архітектури в умовах сьогодення, забудови буферних зон та проблеми збереження сільського розмаїття.

Крім того, учасники піднімали питання щодо розробки правил забудови та землекористування для подальшого збереження культурного  та природного ландшафту   Східної Європи.

Під час конференції виступали провідні фахівці в галузі культури та реставрації з Польщі, Великобританії, Угорщини, Норвегії, Росії, України, Словаччина та Чехії,  які поділилися своїм досвідом щодо збереження культурного ландшафту в сучасному просторі.

Під час стажування відбулися неформальні зустрічі з директорами провідних європейських музеїв та з керівниками природних парків. Проходили брифінги з мерами міст та меценатами, бізнесменами та культурологами, які поділилися своїм досвідом у царині збереження архітектурних пам’яток європейської культури.

Національний музей народної архітектури та побуту України дякує організаторам та партнерам проекту за плідну та змістовну програму  і сподівається, що й надалі  стажування проходитимуть у дружній та доброзичливій атмосфері.

Н.Іванченко

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s