Музей Міноборони України чи “армії ДНР”?

 

Не зважаючи на війну, що ведеться проти путінських терористів-найманців на Сході  України, правоохоронні органи все ж поступово добираються  до зрадників-убивць команди Януковича, які виступали проти демократичних цінностей та є причетними до тяжких злочинів проти власного народу.

Знаковим і показовим в даному випадку є те, що колишньому заступнику кривавого міністра Захарченка Сергію Лекарю  висунуто звинувачення за фактом здійснення масових вбивств громадян під час мирних акцій протесту  в листопаді 2013- лютому 2014 рр. та організації незаконного постачання  спецзасобів з Російської Федерації. Відтепер для Лекаря розпочався домашній арешт з носінням електронного браслета! (Таку запобіжну міру обрав Печерський райсуд).

Цікаво те, що одіозна фігура Лекаря  дуже тісно пов’язана з керівником клубу «Червона Зірка» В.Таранецем, якого міністр-зрадник Лєбєдєв влітку 2013  р. незаконно призначив директором  Національного військово-історичного музею Міноборони. Не один рік любитель реконструкції Лекарь пробігав разом з Таранцем по полях бутафорських битв!

Після того, як стало відомо, що на Таранцевій реконструкції «Даєш Київ» восени 2013 р.  дали можливість терористу Гіркіну-Стрілку потренуватися в «умовах, наближених до бойових» та зібрати розвіддані на території України – хтось ще сумнівається що Таранець і Лекарь не з однієї когорти злочинців-зрадників?! А сам музей  перетворено на такий собі перевалочно-тусовочний пункт для реконструкторів та різних друзів-товаришів Таранця!

З огляду на це, новому очільнику Міноборони В.Гелетею, попри необхідність постійної присутності на АТО, слід нарешті розібратися навколо ситуації в Національному музеї Міноборони! Питання, на перший погляд,  ніби далеке  від  безпосередніх військових завдань, але насправді стратегічно й ідеологічно важливе! Тому що закривати очі на  те, що діється  в цьому закладі, як це роблять  деякі посадовці Міністерства та профільного Департаменту соціальної і гуманітарної політики, вже не є далі можливим!

Після незаконного зняття з посади  директора НВІМУ полковника В.Карпова музей фактично протягом короткого часу знівельовано взагалі як заклад, тим більше НАЦІОНАЛЬНИЙ!

 Науковці-кандидати наук, фахівці-музейники були звільнені, на їх місце Таранцем призначалися  або випадкові люди без освіти, або власні друзі-«червонозірочники» (теж без освіти). Це величезна профанація і нівелювання музею, який зусиллями колективу під керівництвом В.Карпова  став національним закладом і був візитівкою Міноборони! Зараз він перетворився на якийсь симбіоз  неприбраної ленінської кімнати та шкільного музею (не на образу скажемо за шкільні музеї!). Весь «музейний  продукт» звівся до банерів, які  розвішані на будівлі музею мало не на весь Кріпосний провулок, громіздких металевих конструкцій на вулиці  (головна цільова аудиторія цих «виставок» – пасажири автобусного маршруту № 55). За цим всім чітко проглядається відсутність розуміння елементарної музейної методики  та композиційності, убогість та несмак! Але Таранець, очевидно, так мислить, примітивізм –  в авангарді, «банер» – як діагноз!

Слід сказати, що однодумці Таранця, такі, як новопризначений заступник з наукової роботи Я.Тинченко – теж  з когорти друзів-реконструкторів Гіркіна-Стрілка! За своїми ідейними уподобаннями вони  тяжіють до радянсько-комуністичної (Таранець- «червоний командир РККА» на 9 травня під музеєм приймає парад  від своєї «Червоної Зірки»!) та путінсько-русько-православної традиції,  абсолютно не виступаючи на захист української національної ідеї, української армії в боротьбі проти терористів (докладніше в інтерв’ю  Я.Тинченка «Кто на самом деле воюет на Востоке Украины. Вся правда о Стрелке» http://hvylya.org/analytics/geopolitics/kto-na-samom-dele-voyuet-na-vostoke-ukrainyi-vsya-pravda-o-strelke.html  )

Хоча як Таранець з Тинченком захищатимуть українське, якщо воно їм чуже за духом, ментально,  а Гіркін-Стрілок- це ж друг-реконструктор, з яким не один рік знайомі! Здається більшого абсурду й нонсенсу в Міноборони ще не було! Цирк (в особі Лєбєдєва) поїхав, а клоун-реконструктор  (в особі Таранця) залишився! Було би смішно, якби не було б так сумно…

Звичайно ж,  всі знають про інші  болючіші проблеми Міноборони – «завалені» тендери, не проплачені  та неякісні бронежилети, каски та амуніція, які не надходять на передову через бюрократію так званих «тилових щурів». Це матеріальні і всім зрозумілі проблеми.  Але проблемна ситуація в музеї Міноборони – це питання честі й моралі Міністерства й Міністра, оскільки в розумінні суспільства та його громадян саме музей є скарбницею історії нації, її пам’яті, яку належить передати нащадкам. А сьогоднішня історія України пишеться дуже кривавою сторінкою! Майбутнє покоління захисників України має увібрати в себе й виховуватися  на героїзмі й патріотизмі сьогоднішніх захисників Донбасу!

Після того як Таранцем в музеї задля власної забаганки було розібрано постійно діючі експозиції  від скіфської царства до першої світової війни  – про  яку українську історію та історію її війська розкажуть в музеї?! Навіть для військових посадовців, далеких від  історії та музейної справи, ці факти свідчать про непрофесійність очільника музею.

Все ж таки в сьогоднішній ситуації радує й той факт, що правоохоронці поволі добираються  до так званої «середньої ланки» Міноборони. Зокрема, згідно заяви  Голови СБУ В.Наливайченка заведено кримінальну справу на колишнього помічника Лєбєдєва та колишнього ТВО Департаменту соціальної і гуманітарної політики  Олексія Селіванова, який, будучи наближеним до путінського Гундяєва, як виявилося, фінансував сепаратистів!

А скільки ще таких персонажів сидить по Міністерству оборони! І не тільки в ньому. Як пишуть блогери, навіть відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв політичних репресій  Ярослав Жилкін є «співчуваючим» терористам!

Тому перед Міністром оборони В.Гелетеєм  стоїть важке і водночас легке завдання – вичистити «авгієві стайні» Міноборони. Лише після цього можливе втілення гасла Президента України  П.Порошенка – «Жити по новому»! Бо, наприклад, для таких, як Таранець – «нове» назавжди залишилося  в реконструкції радянщини і сталінізму!

Слава Україні!

Комітет порятунку музею

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s