Міністерський водевіль «Герої Майдану»

Міністерський водевіль «Герої Майдану»

Закінчується перша коротка частина обов’язкової програми післямайданівського уряду. Учасники – найгероїчніші «герої» Майдану, що були найближче до трибуни.

Закінчилися парламентські перегони.

Днями виходять нові-«старі» учасники за портфелями, кріслами та державними коштами.

Нагадую, Арсеній Яценюк, як лідер перегонів, вже надавав доручення

до понеділка офіційно представити кандидатури на посади членів майбутнього Кабміну, зазначивши, що кожен кандидат повинен пройти процедуру публічних слухань.

І тут почалися звітування.

Один із перших подав голос міністр культури. Не дарма його називають Голосом Майдану. Провів прес-конференецію – звітувався про свою роботу.

Але, трішечки спалився. Точніше, прибрехав.

А може любі міністерські друзі представили невірну інфу по музеям?

Що ж, відкриваємо завісу.

Зараз розігрується водевіль у класичній театральній постановці.
Отже, сюжет водевілю.

Протягом кількох років міністерство дорікають щодо призначення директорів у найбільших заповідниках та музеях України: Переяслав, Києво-Печерська лавра, Софія Київська, Музей у Пирогові, Музей Шевченка, Художній музей.

Найбільше перепадає першій четвірці. Вони, мов та кістка у горлі, застрягли у горлі всім міністрам. Призначення відбулося при Михайлові Кулинякові. Про нього вже ніхто й не пам’ятає, а про цю фантастичну четвірку: Олену Сердюк, Павла Довгошию, Дмитра Зарубу та Любомира Михайлину так чешуть язиками – аж перевіряючи здригаються!

Голосу Майдану «доброзичливці» підказали одним махом вирішити всі ці проблеми за свою каденцію.

Отже, Довгошиї не продовжили контракт. Після багатомісячного конкурсу, з великими проблемами, призначили недосвідченого новенького. Поки на рік.

До Лаври направили перевірки – зараз вони там дихають десятилітнім порохом музейної документації. Не знають, що робити із сотнею незаконно звільнених науковців, які судяться, виграють, поновлюються, отримують компенсації з бюджету, вже дійшли до Європейського суду…

Сердюк ніяк не могли зачепити . І ось – перст долі! – падає стіна. Тепер працює комісія, яка з’ясовує, чому «Софія Київська» не слідкувала яка стіною, яка знаходиться на балансі місцевого ЖЕКу. Чомусь не помічаючи всього іншого набору порушень…

«Це є дуже тривожний сигнал – падіння муру. В офіційному поясненні йдеться про те, що стіна не становить історичної цінності, що причина падіння – у недоліках будівництва в 1960-ті роки… Насправді, якщо чесно, все набагато серйозніше. І та проміжна довідка, яка в мене є, від тієї комісії, яка створена для вивчення питання, вона показує, що в пізніші роки там здійснювалися підземні роботи. Чому на це не звернули увагу раніше – велике питання.  Комісія буквально наступного тижня має надати свій висновок і за його даними ми будемо приймати рішення. Рішення, яке стосуватиметься і пані директорки щодо її відсторонення. Якщо буде достатньо тих важелів», – пояснив ситуацію міністр Євген Нищук.

Ну, й славнозвісне Пирогове. Тут шоу!

У 2012 році, після перевірки КРУ, було звільнено Павла Федаку. На його місце призначили Дмитра Зарубу. Протягом 2 років, Федака судиться з міністерством за своє крісло у Балогівському королівстві – Закарпатті. Суди він, звісно, виграє. Держава йому винна не тільки посаду, а й 150000 гривень (виплачує музей).

Зрештою, у жовтні 2013 року, екс приїхав до музею, написав заяву про звільнення за згодою сторін – і поїхав до рідних та любих «Карпатських Русинів».

Кінець першого акту.

Другий акт почався, коли прийшов до міністерства Євген Нищук.

Знову витягнули доктора наук на світ божий. Закрутили нове судове діло – і програли. На користь Федаки. Викликали. Сказали йому – дякуємо. В той же день підписали йому наказ про звільнення у зв’язку з закінченням контракту. Але, під шумок, звільнили Зарубу. Ну, не побачили юристи мінкульту, що 1 жовтня йому продовжили відпустку, бо людина захворіла, а другого – звільняють.

Не додивилися. Роботи купа. В папірцях заплутались. Ну, буває.

Правда, Заруба планує судитися. І суд гарантовано поверне його в директорське крісло. Оце халепа! Прорахувалися.

Шоб не рипався – направимо йому аудит. В кращих азарівсько-ахметівських традиціях. Правда, міністру не скажемо, що аудит то проводити до кінця 2014 року, без дозволу Кабміну заборонено! Він папірці підписує. Йому ніколи розбиратися. Он скільки на нього бідного постановок звалилося. Роками міністерство на зачищали. Починається юридичний хаос.

Правда, є ще один казус – треба терміново формувати уряд. А тут вакантна посада є – ген директора в музеї у Пирогові. Треба швидесенько його заповнити. Так хто там відповідає всім критеріям? Хто крутився поблизу трибуни? О, Музей Гончара. Теж майданівець. Разом Різдво та Маланку робили. Саме те аматорське дійство і привело до перемоги… Людей розважали. Знайшли нового героя!

Так. З аудитом трошки не встигаємо. Але, бог з ним, скажемо міністру, що то не аудит, а комісія. Хіба він в цьому розбирається? Він взагалі, ні у чому не розбирається… Головне – встигнути!

І для Голосу Майдану досягнення – встиг зачистити кулиняківських посіпак! Красивий сценарій!

Закінчемо швиденько аудит не 25 листопада, а 5 . Текст вже підготовлений.

Як і сценарій красивої промови для міністра.

Фанфари. Занавіс.

Міняємо маски…

Коли до влади в Міністерстві культури приходять випадкові, непідготовлені люди, на їх спинах, до кабінетів заповзають не менш некомпетентні, але цинічні, підлі, жадібні гієни. Банальний кадровий дерибан починають маскувати красивим словом Реформа!

Жахливо, що від тієї професійної недолугості знову страждають найбільші музеї.

Сподіваємося, що днями Мінкульт зачистять від всіх тих навколотрибунних комедіантів, які залишають після себе лише недобрі спогади…

Саме такі невдахи зраджують Майдан… От лише кого призначать новим Міністром в кулуарах?

Л.Спостережлива

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s