Як Нищук за допомогою «кадрів» Поплавського перетворив Міністерство культури України на міністерство невігластва

 

Нищук і Поплавський. Сюжет 1. Журавчак – «Остап Бендер від культури». Призначення на посаду заступника міністра рядового викладача секції народних інструментів кафедри інструментальної музики факультету музичного мистецтва Київського Національного університету культури і мистецтв Олеся Журавчака відбулося 19 березня 2014.
Вихованець університету Поплавського, який пише на своїй сторінці у ФБ, що він «навчався на мистецтвознавство у КНУКіМ», навіть не знає, що «на мистецтвознавство» у КНУКіМ не вчать. Цей музикант за підтримки Нищука робить карколомну карьєру: він бере участь у розподілі державного замовлення підпорядкованим мінкульту вишам (на користь свого патрона Поплавського), як «провідний фахівець», літає до Сполучених Штатів, аби взяти участь в конференції «Різновиди атеїзму, релігії і права», не маючи при цьому жодного уявлення про питання, з яких навіть спеціалісти з науковими ступенями висловлюються дуже обережно. Виступає на телебаченні на тему еко-культури як нової світоглядної парадигми. Войовниче невігластво заступника міністра О.Журавчака викликало шквал обурення української інтелектуальної еліти. Академік НАМУ, доктор мистецтвознавства, засновник і директор Центру Леся Курбаса, всесвітньо відома Неллі Корнієнко 9 листопада ц.р. була змушена звернутися з відкритим листом до Є.Нищука з такими словами : «КОЛИ ПРИПИНИТЬСЯ ЦЯ БЕЗГЛУЗДА, у прямому смислі цього слова – МАРАЗМАТИЧНА, ШКІДЛИВА для справ культури і науки у державі “діяльність” Вашого заступника Журавчака О.П.? Я і Центр Курбаса занадто цінуємо свій час, щоб ВКОТРЕ аргументовано заявляти про професійну непридатність цього чиновника працювати в реаліях ХХІ ст. …Ми не можемо дозволити собі НЕПРОФЕСІЙНОСТІ, на яку нас штовхає цей горе-чиновник, що належить – парадокс! – вчорашній совковості. Ми готові відмовитися від співпраці з міністерством, якщо Ви знову віддасте перевагу безграмотностві і безвідповідальності. Якщо Вашій честі від цього не соромно – і це після Майдану! – вибачте, Ви, Євгене Миколайовичу, втратили Майдан в собі, хоч як гірко це промовляти… Якщо Ви знову спустите все на гальмах – а це вже стало, на жаль, Вашим стилем – ми будемо шукати інші шляхи поставити на місце імітатора великої діяльності міністерства, такого собі Остапа Бендера від культури. З надією на Вашу честь! -КОРНІЄНКО Н.»

Нищук і Поплавський. Сюжет 2. Костиря. У квітні 2014 р. за поданням міністра культури Є.Нищука (процедура передбачена постановою Кабінету міністрів України від 5 травня 1998 р. № 600 Про порядок призначення на посаду та звільнення з посади генерального директора-художнього керівника національного палацу «Україна») генеральним директором-художнім керівником Національний палац «Україна» призначено праву руку Поплавського і близьку подругу його сина Інну Костирю. Костиря і Нищук добре знайомі, бо до цього призначення вона рахувалась директором Інституту журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ, зав. каф. міжнародних відносин цього інституту і в.о. ректора приватного Київського університету культури, власником кого є Поплавський. КУК є сіамським близнюком КНУКіМ, бо він існує тільки на папері. Втім КУК має свої банківські рахунки, на які комерційні студенти перераховують гроші за навчання, навчаючись на базі і за рахунок професорсько-викладацького складу державного КНУКіМ. На факультеті журналістики і міжнародних відносин, який до 11 квітня 2014 р. очолювала Інна Костиря, навчається син міністра Олекса Євгенович Нищук, на той момент студент другого курсу міжнародних відносин.

Стаття Артема Скуратівського і документи з телесюжету «У пошуках КУКа…»

Поплавський і Нищук. Сюжет 3. «Розпіл бюджетних коштів». 17 червня 2014 Мінкульт в особі Є.Нищука виділяє 3,75 млн. грн на «Крок до зірок», уклавши угоду з фондом «Обдаровані діти України», який очолює Поплавський. Вже багато років через свої приватні фірми (ТОВ «Кропива», «Шоу Олімп», «Укрконцерт», «Укртурконцерт»), які формально очолюють співробітники КНУКіМ, Поплавський перекачує ці гроші з держбюджету до власної кишені.

Нищук укладає угоду з фондом Поплавського у той час, коли уряд України намагається скоротити усі зайві витрати. Під скорочення потрапляє графа МОЗ, що передбачає фінансування важкохворих дітей, а державна служба з протидії ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань отримує лише 2 942,5 тис. грн. І коли умирають люди, бо не вистачає грошей на ліки для смертельно хворих, Нищук залишає гроші для Поплавського.

Поплавський і Нищук Сюжет 4. Держзамовлення. На каналі 2+2 14 жовтня 2014 р. у програмі Люстратор 7.62 вийшов сюжет про державне замовлення для вищих навчальних закладів. Головним ВНЗ сюжету став Київський національний університет культури і мистецтв – КНУКіМ, більш відомий як університет М. Поплавського. Йшлося про те, що у 2014 р. КНУКіМ отримав держзамовлення на бакалаврів тільки однієї спеціальності «соціо-культурна діяльність» більше, аніж уся Львівська національна академія мистецтв. Розслідуючи причини цієї ситуації журналісти звернулися до заст. міністра культури Олеся Журавчака. Не зважаючи на те, що розсилка інформації про держзамовлення розсилалася мистецьким вишам за підписом О.Журавчака, рішення приймалося Конкурсною комісією, яку очолює міністр культури. І тут вимальовується дуже цікава картина.

Є.Нищук є вихованцем і працівником Київського Нац. ун-ту театру кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого. Не зважаючи на це Нищук виділяє своїй Альма матер бюджетних місць менше, аніж університету Поплавського. Так на спеціальність 6.020203 «кіномистецтво» університету ім.Карпенко – Карого обсяг держзамовлення склав 100 бюджетних місць, а на цю ж спеціальність в КНУКіМ 125, на спеціаліста Нац. ун-ту театру кіно і телебачення   51 місце, а КНУКіМ – 63.

А ще є Львівська філія КНУКіМ, для якої мінкульт на цю ж спеціальність також виділив 25 бюджетних місць для бакалаврів і 5 місць – для спеціалістів. Тобто сумарно КНУКіМ отримав на 67 місць держзамовлення більше, аніж провідний ВНЗ у галузі кіномистецтва України. І це при тому, що своїх, тобто штатних, науково-педагогічних кадрів, аби забезпечити підготовку фахівців з кіномистецтва, у ВИШу Поплавського немає, здебільшого там підпрацьовують ті ж викладачі університету ім. Карпенко-Карого.

Не менш вражаюча ситуація з держзамовленням від Є.Нищука і з Національною музичною академією ім. П.І.Чайковського, яка отримала 180 бюджетних місць на бакалаврів музичного мистецтва, а КНУКіМ разом зі своєю Миколаївською філією і держзамовленням на музичне мистецтво і народну художню творчість, яка забезпечується також факультетом музичного мистецтва – 215 місць. На спеціаліста Нац. академії ім.П.І.Чайковського міністерство культури виділило 62 бюджетних місця, а КНУКіМ з тією ж філією – 65!

Ще більш шокуюча ситуація із порівнянням держзамовлення Одеській нац. муз. академії ім.А.В.Нежданової і ВИШем Поплавського: обсяг держзамовлення на бакалаврів музичного мистецтва академії 90 бюджетних місць,а КНУКіМ – 215, для спеціалістів ОНМА – 52, у КНУКіМ – 65.

Щодо підготовки у ВНЗ Поплавського непрофільних спеціалістів, то тут картина не менш цікава.

До 2014 р. Мінкульт, який очолював регіонал Л.Новохатько, не виділяв жодного бюджетного місця КНУКіМ на спеціальності: журналістика, міжнародне право, міжнародні економічні відносини, міжнародна інформація, міжнародна економіка через відсутність необхідної кількості науково-педагогічних кадрів, здатних забезпечити викладання студентам фахових дисциплін.

«Голос Майдану» Є.Нищук, очоливши міністерство культури, виділяє чималу кількість бюджетних місць ВИШу співучого ректора: на журналістику – 30, на міжнародне право – 30, на міжнародні економічні відносини – 30; на міжнародну економіку – 25, на міжнародну інформацію – 30. Також уперше 2014 р. мін культ виділив на міжнародні відносини 5 бюджетних місць для спеціалістів і 3 – для магістрів.

Він також різко збільшує держзамовлення для КНУКіМ : на правознавство – 55 (обсяг держзамовлення 2013 р. 20 місць),на соціологію – 30 (держзамовлення 2013 р. 10 бюджетних місць), на філологію – 30 (держзамовлення 2013 р. 10 бюджетних місць), на міжнародні відносини 30 (держзамовлення 2013 р. 10 бюджетних місць). При Є.Нищуку КНУКіМ вибирає 100 % держзамовлення, що виділяє мінкульт на усі перераховані спеціальності.

(До слова, державне замовлення бакалаврів для Нац.ун-ту ім.Тараса Шевченка на міжнародну інформацію – 20 місць, міжнародні економічні відносини – 25; в Одеському національному університеті на міжнародні економічні відносини виділено 5 бюджетних місць, міжнародні відносини – 25; у Дніпропетровському нац. ун-ті на міжнародні економічні відносини – 10, міжнародні відносини – 20, міжнародну інформацію – 5, міжнародну економіку -10; у Львівському нац. ун-ті на міжнародні відносини – 17, на міжнародне право 13, міжнародні економічні відносини – 10, міжнародну інформацію – 10).

Причина такої любові: на 3 курсі факультету журналістики і міжнародних відносин приватного КУКу Поплавського, який паразитує на державному Київському національному університеті культури і мистецтв (про що йшлося у сюжеті, знятому журналісткою Слідства.Інфо М.Землянською) навчається син міністра культури Олекса Євгенович Нищук.

Нищук і Поплавський. Сюжет 5. Ольга Бігус. Рішенням Міністра культури України 13 листопада 2014 року призначено виконувача обов’язків ректора Луганської державної академії культури і мистецтв  Бігус Ольгу Олегівну, кандидата мистецтвознавства. Перед тим було змінено місце розташування Луганської державної академії культури і мистецтв.

Переведення Луганської державної академії культури і мистецтв ініціював губернатор Луганської ОДА Г.Москаль, який нещодавно обурився діяльністю, а точніше – саботажем очільника Мінкультури: «Наші багаторазові звернення до Міністерства культури України з проханням перенести Луганську державну академію мистецтв та культури з окупованого Луганська на контрольовану Україною територію залишаються безрезультатними. Г. Москаль запропонував: «Якщо міністр культури України Євген Нищук неспроможний вирішити питання перенесення академії мистецтв та Луганської обласної філармонії на контрольовану українським урядом територію, в мене залишається один вихід — запропонувати йому самому поїхати в Луганськ і виступити перед сепаратистами зі співами, щоб показати всій Україні, яке в нас міністерство культури».

Після цієї погрози Нищук нарешті відважився і звернувся до Поплавського. Безсоромність Поплавського у тому, що він подав переведення ЛДАКіМ як свою! ініціативу,і виставивши себе благодетелем Академії !!!! За це Поплавський вимагав призначити на посаду в.о.ректора ЛДАКіМ свою фаворитку 28 річну Ольгу Бігус, аби таким чином отримати контроль над ЛДАКіМ і водночас віддячити своїй нещодавній студентці зокрема і за те, що вона дуже «успішно» попрацювала на свого ректора в якості члена ОВД 101 виборчого округу на виборах 2014. Це не перший подарунок Ользі Олегівні від Поплавського: спочатку був мутний захист Бігус ніби «своєї» дисертації, потім – у 25 років вона стала завкафедрою сучасної хореографії КНУКІМ. Але у 28 років отримати у подарунок державну академію – до такої ганьби не опускалися навіть регіонали.

Яку ще фаворитку або фаворита Поплавського осипле подарунками за державний рахунок міністр культури Нищук?

Комітет порятунку Мінкульту

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s