Міністерство культури – репресивний орган діючої влади.

Міністерство культури – репресивний орган діючої влади.

422309_7
Кривавий молох війни кожного дня отримує свої жертви на Сході України. А в тилу, за законами військового жанру, орудують банди мародерів і ґвалтівників. Одним з найактивніших в цьому «нелегкому» ремеслі виявилось… Міністерство культури на чолі з «віце-прем’єр-мародером» В’ячеславом Кириленком. Їх жертва — культурна спадщина українців.
За інформацією, яку нам надали небайдужі люди з Міністерства культури, в закладах культури готуються масштабні звільнення – точніше – чистки в кращих тоталітарних традиціях. Відчувши повну власну безкарність, керівництво Лаврського Нацзаповідника, Пирогова, Історичного музею та інших, маючи повну підтримку керівництва Міністерства, творять речі, несумісні не тільки з Законом, але і з мораллю.
Наприклад, вдруге звільнена знаний фахівець, людина, що створила одну з найефективніших служб у Києво-печерському історико-культурному заповіднику, Халіль Людмила Григорівна. Але, очевидно, авторитет та ефективність роботи закладу не є пріоритетом ні для лаврських узурпаторів влади михайлин-панченків, ні для їх покровителів у Мінкульті. А виплати незаконно звільненим, що сягають вже кількох мільйонів гривень – так це взагалі наша з вами проблема, шановні платники податків, а не чиновників, що безкарно творять беззаконня! Те саме — в Історичному музеї, в Пирогові…
Усі ці дії нагадують поведінку талібів, які, прийшовши до влади, розстрілювали з гармат гігантські статуї Будди – культурну спадщину попередніх поколінь. Будь-які диктатори, такі, як Ленін, Сталін, Гітлер – основними ворогами своїх режимів вважали інтелігенцію – серед неї можуть виявитись люди, які можуть першими зрозуміти небезпеку та забити на сполох. Наші культур-таліби діють набагато цинічніше та підступніше. Їхня риторика – повна протилежність їхнім діям. Під прикриттям патріотичних гасел наші святині бачаться їм у вигляді корит, з яких можна добряче поживитись.
Революція гідності, Майдан заснували основи української сучасної політичної нації. Але у владні крісла звичними шляхами проскочила заяложенаколода демагогів та «наперсточників», як назвав їх Михеїл Саакашвілі. Традиції компартії та КГБ продовжили їхні вихованці – комсомольські активісти минулого століття. Цьому є об’єктивне пояснення – представники національної культури систематично винищувались – залишались павликиморозови. Є пояснення – але нема виправдання!
Які традиції могли принести у владу вчорашні комсомольські ватажки? Та тільки традиційні – ленінські! А там – діячі культури вважались головними ворогами компартії і підлягали винищенню – Соловки, ГУЛАГ. Сьогодні заклади культури – музеї, заповідники – можна вважати серцем нації, її основою. Нищення їх – підрив основ держави, її духовності та культури. Саме проти них спрямовані нищівні зусилля міні диктаторів з міністерства культури, їх мікро вождів та опричників, якими вони позагиджували провідні заклади культури. З чим ми прийдемо в Європу (якщо з такими керівниками дійдемо туди взагалі)? Ми, одна з найстаріших націй Європи явимо світу замість потужної спільноти фахівців у галузі культури тих невігласів, що позбирав невідомо де та протягнув у систему міністерства «гранітний Славко»?
Кожен латентний диктатор бавиться у межах своїх можливостей. Замість діалогу зі стурбованими представниками громадськості, міністр культури сам створює собі передачу на телеканалі, сам собі придумує запитання та з задоволенням відповідає на них. Щедрою рукою роздає посади своїм друзям та родичам. Що? Піп не здатен керувати Пироговим? А що там того Пирогова? Якісь сто гектарів – хатки знесемо до купи, а там когось поселимо. А піп хай бавиться – кум, як-не-як. А що там в Історичному? Профспілка проти репресій? Знищуй, Таня, такі профспілки. Ми ж з тобою вчили, що профспілки – школа комунізму, а не аби що! А що там в Лаврі? Кажете, регіонали перефарбовані? Але ж як гарно перефарбувались! І підхід до начальства знають правильний – не з порожніми… самі знаєте… Коньячок з потрібними людьми в лаврському гаражі випивають. Та й дітей люблять – дивись, один навіть в декретну відпустку ходив – поки молоко не скінчилось…
Пане міністр та ваша не шановна команда! Суспільство давно переросло Вас, ви вже навіть не в хвості історії, а зникаєте за обрієм! Що ви ще не встигли зробити (читай — знищити) в культурі? Поспішайте! Часу у вас залишилося обмаль! Темні часи кириленківщини ще довго пам’ятатимуться нащадкам. Ви перевершили всіх попередників. Ніхто б не здивувався, якби Путін нагородив вас якоюсь бляшанкою на георгіївській стрічечці. Або, принаймні, вніс до якихось своїх «білих списків». В першу чергу, за Ваше злочинне голосування 23лютого 2014 року, що було одним з важливих факторів дестабілізації держави та було використано ворогом для анексії та початку війни (замовлення?). Усі подальші дії логічно лягають в канву державоруйнування та заслуговують нагород. Не наших – ворожих! Кажуть, Ви познімали зі стін Міністерства портрети всіх попередніх міністрів культури. Креативно! А далі – що? Наберусь сміливості уявити, яка галерея з’явиться натомість – «Славко-вогнеборець бази БРСМ», «В’ячеслав-бідоносець вражає списом свинячу чуму», «Комсомолка Т. Сосновська робить під себе історію України», і – по центру – «В’ячеслав у шкірянці зі своїм загоном проводить експропріацію та добиває українську буржуазну культуру»?
Наразі у міністерстві та кількох провідних закладах працюють перевіряючі органи. Відкрито кримінальні провадження. Але нам уже слабо віриться у те, що досвідченим шахраям не вдасться – в котрий раз! – вийти сухими з води! Адже кожен раз відбувалось, як у Пушкіна в «Євгенії Онєгінє»: «…Слегка за шалостибранил, и в летний сад гулятьводил…». Чомусь після попередніх перевірок Рахункової палати Національного Києво-печерського заповідника хтось з працівників цієї самої палати опинявся в штаті Заповідника… Але, будемо сподіватись, що нові кадри МВС та прокуратури виявляться справжніми фахівцями та патріотами, і «дерибан» культурної спадщини припиниться раз і назавжди.
Нещодавно створена прикордонна служба Євросоюзу, до речі, вже попереджена, що після довгоочікуваної відставки нинішнього уряду можливі спроби переходу державного кордону окремими діячами Міністерства культури з музейними цінностями. Остапа Бендера з «бронзулєтками» пам’ятаєте?
Один з найвидатніших політичних діячів ХХ століття якось сказав: «Держава без культури – все одно, що людина з перерізаними венами». Я впевнений – чиновники, винні у сьогоднішніх безчинствах, понесуть не тільки моральну, але й кримінальну відповідальність. Задача нас усіх,небайдужих, щоб наша багатостраждальна культура та її діячі дожили до цього моменту. Наші герої, що повернуться з війни, не повинні прийти на руїни, залишені мародерами Кириленка.
Слава Україні!
І. Корсун

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s