‘’Реформатори’’ музейної справи – хто вони?

12074614_829179750536783_3024754086147478973_n

Останнім часом дуже багато негативу зливається в інтернеті та в ЗМІ про діяльність В. Кириленка та Т. Сосновської в реформуванні музейної справи. Думаю, що вони заслуговують такої негативної оцінки, яка не сумісна з перебуванням на займаних ними посадах.
Мова спочатку про В. Кириленка. Він за фаховою освітою є філософ, але він зараз керує гуманітарною сферою: охороною здоров’я, освітою, наукою, фізкультурою та спортом, мистецтвом та культурою. За час своєї діяльності в урядових установах та у Верховній Раді України він дуже багато наламав дров.
По-перше, за його настійливою ініціативою та лобіюванню, Верховною Радою України було відмінено закон про мови Колесниченка – Ківалова. Відміна цього закону сприяла до масових заворушень в Криму та на сході України. Спочатку бабусі та дідусі вийшли з гаслами, що їх російську мову утискають. Ці заворушення переросли в бунти, а потім в захоплення зброї на міліцейських складах та в інших арсеалах. Через цю негативну діяльність В. Кириленка сьогодні ми маємо анексований Крим та криваву війну в Донецькій та Луганській областях, внаслідок чого з окупованої території імігрувало в інші області України понад півтора мільйона осіб, загинуло на східному фронті з терористами та російськими найманцями тисячі українців. Але, на жаль, В. Кириленко до цього часу не був притягнутий Генеральною Прокуратурою України до кримінальної відповідальності. Народ у нас мудрий. Він розібрався, хто у нас є корінням зла у економічних негараздах, зниженні рівня життя і саме головне, здачі Криму політсилою А. Яценюка – В. Кириленка, тому партія Народний Фронт має за соціологічними опитуваннями по суті нульовий рейтинг і тому вона не йде на місцеві вибори 25 жовтня 2015 року. Вважаю, що такий же негативний рейтинг буде і на наступні вибори до Верховної Ради України. При реформуванні Кабінету Міністрів України у грудні місяці поточного року представники партії Народного Фронту не мають морального права претендувати на місце Прем’єра та міністрів у новому уряді.
По-друге, В. Кириленком в ЗМІ опубліковано чорний та білий списки. В чорний список включено список осіб, яким заборонено в’їзд в Україну через їх публічне висловлювання та підтримку агресивної політики Путіна по відношенню до України. В білий список включено друзів України з різних країн світу, які публічно підтримають нашу державу в боротьбі за Крим та в відстоюванні в боротьбі у священній війні з російським агресором. Оприлюднення друзів України з Російської Феднрації створило для них скрутне становище. Вони не можуть спокійно вийти в магазини за продуктами, спокійно працювати. Адже, зомбовані путінською пропагандою сусіди за місцем проживання, тикають на них пальцями, вказуючи, що вони підтримують хохлів. Запитую у В. Кириленка, з якою метою він здав друзів України в лапи кривавому та злочинному режиму Путіна? За публікацію білих списків друзів України з Російської Федерації В. Кириленко давно має бути відстороненим від займаних посад.
По-третє, філософ В. Кириленко напевне знає, що лікарем не може працювати особа, яка не має медичної освіти; суддею, прокурором та адвокатом також не може бути призначена особа, яка не має юридичної освіти. Це стосується середньої та вищої освіти, але в системі культури на керівних посадах з подачі легкої руки В. Кириленка на сьогоднішній день працюють особи без фахової освіти. Особливо це стосується музейних установ.

Так, в музеї під відкритим небом в Пирогово директором призначено попа (друзяка В. Кириленка за часів його депутатства), який у керівництво цієї установи привів своїх людей, які разом з ним дерибанять бюджетні кошти. Особливо незрозумілим є призначення генеральним директором Національного музею історії України Т. Сосновської, яка не має фахової освіти ( за фахом вона математик ). На протязі останніх 22-ух років, з яких з останні 18-ть років була директором квартири-музею Павла Тичини.
П. Тичина написав гімн Радянської України в якому прославляв Сталіна. У своїх віршах він прославляв комуністичну партію Радянського Союзу. Характерною рисою його оцінки є негативне ставлення до Хрущовської відлиги та руху ‘’шестидесятників’’. До самої смерті він залишився ярим сталіністом. Питається, навіщо держава, враховуючи такі негативні діяння цієї особи у своїй творчості та його громадську позицію у свій час, до цього часу за бюджетні кошти утримує цей музей. Чому у м. Києві до цього часу не перейменовано проспект Павла Тичини, цієї одіозної постаті?
Т. Сосновська мала історичний досвід вивчення творчості однієї особи. Проте В. Кириленко призначив таку не фахову особу на Національний музей історії України, в якому зберігаються багатовікові раритетні експонати та документи. Враховуючи те, що Т. Сосновська не фахова постать, має проблеми в спілкуванні з фахівцями музейної справи, які відразу зрозуміли, що в неї повністю відсутня фахова підготовка та дрімуче незнання класичної музейної справи, які виводять її з рівноваги, бо в неї ще проявляється психічні відхилення в нормі поведінки, тому така одіозна особа не може керувати такою значною установою. В музеї, крім оглядів експонатів відвідувачами, проводяться наукові дослідження, фондові опрацювання, в яких Т. Сосновська зовсім не розбирається, що це таке? Останнім часом Т. Сосновська упражняється у створенні скороспілих багатопоточних ( за 2 – 3 години клепаються у часі ) фотографічних виставок, які повністю ігнорують речові експонати. Вона думає, як колишня радіожурналістка, що ця піар-компанія принесе їй визначні успіхи в роботі і покращать показники її діяльності перед Міністерством культури України. Але насправді, вона отримує за це значні грошові премії, а що стосується змісту цих виставок то глядачі не отримують від них ніякої насолоди, а фахівці просто висміюють їх за убогість та непрофесіоналізм ( ганебний фотошоп ). Т.Сосновська ще і ввела свого патрона В. Кириленка в оману  своїм ноу-хау щодо збільшення кількості відвідувачів музею. В. Кириленко в ЗМІ протрубив, що з призначенням Т. Сосновської гендиректором НМІУ кількість відвідувачів музею збільшилась в рази ( ?! ). Це кричуща неправда.

Якщо раніше на одного відвідувача продавався один повний білет для огляду експозицій музею, то зараз вона на кожний поверх продає окремий білет, який привабливий за ціною ( в музеї 4-ри поверхи ). Тобто, вона рахує кількість відвідувачів не по фізичним особам, а по кількості проданих білетів. Це створює ілюзію ніби в рази збільшилась кількість відвідувачів НМІУ. Отака аферистка Т. Сосновська -трюкачка! Насправді кількість відвідувачів фізичніх осіб зараз в музеї значно зменшилась, тому, що зараз в Україні йде війна і народ зубожів через нестачу коштів для прожиття.
Враховуючи викладене, Т. Сосновська зайнялася чисткою кадрів бо нічого іншого не знає та не вміє. В музеї зараз працює понад 300 працівників з яких вона звільнила 140 осіб. Дуже цікавим є процес звільнення цих працівників. Всім їм вона пропонувала звільнитися за власним бажанням. Звичайно вони не хотіли цього. Тоді, вона, за бюджетні кошти найняла найманців яких вигнали з Правого Сектора за мародерство і рейдерство. Вона цих найманців напрявляла до потенційних працівників, які підлягають за її уявою звільненню. Найманці проводили з ними відповідну профілактичну роботу. В кінцевому рахунку ці співробітники звільнялись за власним бажанням бо вони всі люди інтелігентні, музейники і ніколи в житті ще не зустрічали таку бандитку, як Тетяна Сосновська, яка всім хвалиться, яка у неї могутня ‘’крыша’’ в особі В. Кириленка ( до речі на святі ікони в експозиції НМІУ Т. Сосновська каже ‘’доски’’, це з неї до цих пір ще не вивітрилось її бурхлива комсомольська молодість в райкомах з часів СРСР і заняття комсомольським бізнесом по разнарядці ). На місце звільнених працівників зразу приймались знайомі їй особи та люди з вулиці ( знайомі знайомих по протекції ). Окремі працівники не погодились звільнюватися за власним бажанням, тому вона звільнювала їх по вигаданим нею статтях та виносила догани іншим працівникам з прицілом звільнити їх в майбутньому. Зараз в Шевченківському районному судді м. Києва йдуть кожного тижня суди проти Сосновської Тетяни Вікторівни, а не проти Національного музею історії України по факту ( всі музейники України це і так розуміють ).
Така недолуга кадрова політика Віце-Прем’єр-Міністра – Міністра культури України В. Кириленка призводить до розвалу музейної справи в Україні, втрати кадрового потенціалу науковців з історії України та розбазарюванню музейних експонатів та документів, є недопустимою!
Багато музейних працівників щоденно підтримували Революцію Гідності, але на жаль  в музейних установах України та в апараті керівництва міністерства культури України до влади прийшли негідники!
P.S. Колектив Національного історичного музею історії України звертався до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-Міністра України з відкритим листом про негаразди, які творить Т. Сосновська в Музеї, просив відсторонити її від посади, але, на жаль, зі сторони  керівників цих державних структур колектив Музею не отримав ніякої реакції… А репресії з боку Т. Сосновської тільки значно посилились.

Петро Шуляк.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s