XI Дні Польського Кіно у містах України

 

ДніПольськогоКіно в Україні —власний проект ПольськогоІнституту у Києві. Традиційно у програмі представлено шістьнайкращихпольськихфільмів, створенихвпродовжостанніхдвохроків. Глядачіматимутьзмогупознайомитись з найновішими роботами режисерів, чиїфільмисвого часу булипредставлені в Україні у рамках ДнівПольськогоКіно та на іншихкінофестивалях, зокремафільми Бориса Ланкоша, КшиштофаКопчинського, КінгиДембської, МалгожатиШумовської та ДаріушаГаєвського.

 

У рамках ХІ ДнівПольськогоКіно з нагоди 75-річчя від дня народженнявсесвітньовідомогопольськогорежисераКшиштофаКесльовського у столичному кінотеатрі «Ліра» буде представлено фільмимайстрапольського та французькогоперіодівтворчості.

 

Спеціальнийгість фестивалю —режисерфільму «Диббук. Історіямандруючих душ» КшиштофКопчинський.

 

Організатори: ПольськийІнститут у Києві, ПольськийІнститутКіномистецтва, КП Київкінофільм.

 

 

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

 

 

Ексцентрики / реж. ЯнушМаєвський / Польща / 2015

06.10 / Київ

07.10 / Одеса, Харків

08.10 / Луцьк 

 

Наприкінціп’ятдесятихроків до Польщі з Англії до сестри у ЦехоцінкуповертаєтьсяФабіан, військовийемігрант, джазовиймузикант і блискучийтанцюрист. Згрупоюмісцевихдиваків, — музикантів-аматорів, створюєсвінговийбіг-бенд. ФабіанзнайомитьсяізінтригуючоюМодестою, яка незабаромпочинаєспівати з його оркестром. Певного дня Модеста раптомзникає, а історіякоханнянабуває рис шпигунського детективу.

 

Мої дочки — корови / реж. КінгаДембська / Польща / 2015

07.10 / Вінниця, Маріуполь

08.10 / Київ, Одеса, Харків

11.10 / Луцьк

 

Зворушлива і кумеднаісторіядвох сестер, якіпотрапивши у складнужиттєвуситуацію, змушеніспівпрацювати, не зважаючи на особисту неприязнь. Марта і Касяпоступовозближуються і знаходятьвтрачений контакт, щоспричиняє низку трагікомічнихситуацій. «Мої дочки — корови» — це тепла, позбавленафальші і дешевого зворушенняісторія про родинністосунки. Правдива як самежиття — часом сумне, часом веселе.

 

Батькові / реж. ДіанаСкайя і ЛіліанаКоморовська / Польща-Канада / 2015

10.10 / Київ, Одеса, Харків, Луцьк, Маріуполь

11.10 / Вінниця

 

Документально-ігровийфільм «Батькові» — цеісторія Адама Бандровського, побаченаочимайоготрирічної дочки Аліни. Бандровський — одна з мільйонів жертв сталінськихрепресій, під час якихзагинуло і булорепресованопонад 100 000 поляків — громадян СРСР. Фільм є своєрідноюшаною і уславленнямусіх, хто пав жертвою вбивств уВінниці.

 

 

Чуже небо / реж. ДаріушГаєвський / Польща-Швеція / 2015

07.10 / Київ

09.10 / Одеса, Вінниця, Харків, Луцьк, Маріуполь

 

Оповідь про те, як рай змінюється на пекло. Бася і Марек живуть у Швеції. Одна невинна брехняпризводить до лавинипідозр і призводить до того, щошведськасоціальнаопікавідбирає у пари польськихемігрантівулюблену дочку і віддаєприйомним батькам. «Чуже небо» ДаріушаҐаєвського, автора обдарованоїнагородами «Варшави» — історія, в основу якоїпокладенореальніподії, тримаєглядача у напрузі, немовсправжнійтрилер.

 

Диббук. Історіямандруючих душ / реж. КшиштофКопчинський / Польща-Україна / 2015

11.10 / Київ

12.10 / Харків

 

Диббук — ценеспокійна душа, щонамагаєтьсязвільнитисявідтягаря земного існування. Перша українсько-польськакопродукція, зйомкиякоївідбувалися на територіїУкраїни. Це — кінематографічнедослідженняодвічногоконфліктухасидівізмешканцямиУмані. Фільмдосліджуєнапругу, щонаростаєміж паломниками та місцевимимешканцями.

 

 

Тіло / реж. МалгожатаШумовська / Польща / 2014

09.10 / Київ

10.10 / Вінниця

11.10 / Одеса,  Харків, Маріуполь

12.10 / Луцьк 

 

Цинічний прокурор і йогодонька, щостраждаєвіданорексії, намагаютьсяпережититрагічну смерть найближчоїлюдини. Кожен з них шукаєсвій шлях прийняттяболісного факту. Побоюючисьсамогубствадоньки, вінвіддаєїї до клініки, де працює психолог Анна, яка викликаєдухів, щоспілкуютьсяізживими з потойбіччя. Певного дня, Анна інформує,щоналагодила контакт з померлоюматір’ю Ольги. Тепер, за бажаннямнебіжчиці, донька і чоловікмаютьпереглянутисвоєставлення до життя і смерті.

 

Місце проведення у Харкові: Кінотеатр «8 з 1/2» / вул. Донець-Захаржевського, 6/8

Детальніше за посиланням http://www.polinst.kiev.ua/event1105.html

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s